Nytt notat: deling av personalopplysninger ved billettkjøp

Publisert:

Nytt notat skisserer mulig løsning på hvordan kulturhus kan dele personopplysninger om billettkjøper med artisten.

I løpet av året har flere kulturhus fortalt oss om usikkerhet rundt GDPR og deling av kundedata mellom kulturhus og artist i forkant og etter et arrangement. Dette ble tatt opp i et møte mellom Ræder Bing, Norske kulturhus i starten av mai.

Notatet fra Ræder Bing (mai 2026) skal gi en kort vurdering av hva et kulturhus faktisk kan gjøre for å dele enkelte personopplysninger med artister og samtidig holde seg innenfor kravene i personopplysningsloven og personvernforordningen (GDPR).

▸ Kan du tenke deg å lære mer om temaet? Fredag 12. juni klokken 09 holder vi webinar om deling av kundedata. Da får vi besøk av Magnus Ødegård og Limita Lunde fra advokatselskapet Ræder Bing. ▸ Klikk her for å hoppe til webinarartikkel.

Arkiv